Домашні ігри /

реж. Аліса Коваленко

Україна / Франція / Польща, 2018 / 86 хв.

У фільмі йдеться про історію Аліни, 20-річної дівчини з бідної київської родини, яка має шанс вирватися з нетрів життя завдяки футболу. Юна спортсменка на піку своєї кар’єри й очікує на запрошення до національної збірної України. Але життя приготувало для неї свої випробування: мама дівчини помирає, залишивши на неї молодших брата та сестру. Аліна мусить зробити вибір: футбол або сім’я.

Українська прем’єра стрічки відбулась у 2018 році на Одеському міжнародному фестивалі, де «Домашні ігри» були визнані Найкращим європейським документальним фільмом.

Аліса Коваленко

Аліса Коваленко

Українська режисерка, чиї фільми здобули численні нагороди на міжнародних кінофестивалях. Народилася в Запоріжжі в 1987 році. Вивчала журналістику в КНУ імені Тараса Шевченка, потім закінчила Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого за спеціалізацією «режисура документального фільму», майстерня Олександра Коваля. Аліса також навчалася в Школі Анджея Вайди у Варшаві. Її дебютний повнометражний фільм «Сестра Зо» був представлений на міжнародних фестивалях.

Згодом Аліса Коваленко разом з Любов’ю Дураковою створює свій другий повнометражний фільм — «Аліса в країні війни», прем’єра якого відбулася на міжнародному кінофестивалі IDFA в Амстердамі у 2015 році, в конкурсній програмі для молодих режисерів First Appearance.

Влітку 2018-го вона, як головна редакторка та співрежисерка, випустила 10-серійний документальний серіал про жіночий футбол в Україні, що транслювався на телеканалі Current Time TV (Чехія) та UA:Перший (Україна).