Ефект доміно /

реж. Ельвіра Нєвєра /
Пьотр Росоловський

Польща / Німеччина, 2014 / 76 хв.

На околицях країни, яка так насправді і не народилась, у зубожілому курортному місті Сухумі, Рафаєль і Наташа починають спільне подружнє життя. Він — міністр спорту Абхазії, вона — російська оперна співачка. Заради Рафаєля Наташа покинула кар’єру та родину в Росії, проте життя у країні, залежній від примх старшого брата, охопленій громадянською війною та не визнаній більшістю держав у світі, швидко перестає бути привабливою романтичною пригодою.

Як за ланцюгової реакції, коли одне явище тягне за собою наступне, долі героїв переплітаються з історією. Чи їхнє кохання, у країні, де драматичні події межують з абсурдом і даються взнаки культурні відмінності, має шанс на виживання?

Ельвіра Нєвєра

Ельвіра Нєвєра

Польська режисерка. Її дебютний документальний ігровий фільм «Болгарські історії» був представлений на багатьох міжнародних кінофестивалях. Ельвіра також працювала першою асистенткою режисера та дослідницею для номінованого на «Оскар» документального фільму «Кролик по-берлінськи».

Із 2008 року вона є виконавчою директоркою польсько-німецького культурного фонду Nowa Ameryka.

Пьотр Росоловський

Пьотр Росоловський

Отримав диплом кінооператора Школи кіно у Катовіце та стипендію Академії медіамистецтв у Кьольні. Він є співавтором «Кролика по-берлінськи» та «Балади про козу», що здобула Planet Documentary Film Award на кінофестивалі Берлінале. Як оператор Пьотр зняв низку визнаних ігрових та короткометражних фільмів, зокрема «На одній лінії» — короткометражний ігровий фільм, номінований на «Оскар».

Крайній фільм Єльвіри та Пьотра «Принц і Диббук» визнано кращим документальним фільмом у Польщі 2018 року.