Херсонщина на вулкані /

реж. Владислав Васильченко /
Роман Бондарчук

Україна, 2019 / 44 хв.

Захід України не знає, чим живе Схід, Північ не думає про Південь, а права рука не відає, що творить ліва. Та всі об‘єднані відчуттям життя на вулкані, що пробудився. «Херсонщина на вулкані» — портрет кількох мешканців віддаленого регіону країни, які стали прототипами героїв ігрового фільму «Вулкан» Романа Бондарчука. Вони мріють про потонулі скарби, співають у сільському хорі, борються з рейдерами і проектують собі труну — словом, живуть собі нормальним українським життям.

Владислав Васильченко

Владислав Васильченко

Народився 2 жовтня 1991 року в місті Києві. Закінчив КНУТКіТ ім. І.К. Карпенка-Карого за спеціальністю Драматургія кіно і телебачення (майстерня Б. Жолдака). В студентські роки публікувався в літературних журналах та інтернет-виданнях. З 2014 по 2016 роки приймав участь в Антитерористичній операції на сході України.

Після повернення працював режисером у ТО Документальних фільмів та програм НТКУ (UА: ПЕРШИЙ). З квітня 2018 року — головний режисер каналу UА: КУЛЬТУРА Суспільної Телерадіокомпанії України.

Роман Бондарчук

Роман Бондарчук

Закінчив КНУТКіТ ім. І.К. Карпенка-Карого (Майстерня ігрового кіно Юрія Іллєнка). Роман працює арт-директором Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Лауреат премії імені Тараса Шевченка в галузі «Кіномистецтво» (2019). «Українські шерифи» (2015) — перша повнометражна робота Романа — здобула Приз журі на фестивалі IDFA 2015 і була відібрана представляти Україну на 89-й кінопремії Оскар. Друга документальна робота «Діксі Ленд» (2016) вперше була показана на фестивалі Full Frame (США), а також отримала Золотого Дюка на Одеському кінофестивалі, в секції «Національний конкурс».

Ігровий фільм «Вулкан» (2018) здобув 9 нагород та був включений до 45 офіційних програм престижних кінофестивалів по всьому світу.