Кіно під зорями 2018 або Lampa.doc випуск №3

Кіно під зорями 2018 або Lampa.doc випуск №3

Фестиваль документальних фільмів Lampa.doc цього року пройде втретє вже у 9 містах України. Стартуємо 15 червня на мальовничій запорізькій Хортиці, а закінчимо основну програму 2 вересня у Кропивницькому.

Щороку географія Lampa.doc розширюється і 2018 він охопить вже дев’ять міст України. Тур триватиме цілих три місяці і команда після старту фестивалю у Запоріжжі рушить дорогами України до Бердянську, Краматорську, Червонограду, Луцьку, Ужгорода, Житомира, Умані та Кропивницького. Окрім того покази українського та польского кіно відбудуться також у Варшаві. Одноденний кіноперегляд вибраних фільмів від фестивалю пройде у Києві 15 вересня, закриваючи випуск Lampa.doc – 2018.

Як і минулоріч, в кожному з обраних міст протягом трьох вечорів просто неба можна буде дивитись цікаву документалістику. Добірка Lampa.doc складатиметься з високоякісних фільмів виробництва України і Польщі останніх років, кіногеографію розширили роботою молодого режисера гватемальського походження з Росії. За традицією усі вибрані фільми є учасниками та переможцями національних та міжнародних кінофестивалів. Окрім того можна буде побачити молоде українське кіно, зроблене в майстернях документальних фільмів фестивалю 86, INDIE LAB, та майстерні Сергія Буковського. Цьогорічна кіно програма фестивалю тематично спрямована на діалог між поколіннями та сімейні стосунки. Так, зокрема, презентує тему фільм-переможець Одеського міжнародного кінофестивалю «Головна роль» про видатну українську акторку Ніну Антонову, знятий її сином – одним з найкращих українських документалістів сьогодення Сергієм Буковським. В програмі як завжди є кіно із гумором, до такого належить ліричний «Щоденник подорожі» метра польського документального кіно Пьотра Сташіка та іронічний погляд на свою родину «Кіно для Карлоса» від Ренато Боррайо Серрано, представника школи Марини Разбєжкіної (Москва).

«З нетерпінням, та разом з тим із хвилюванням, чекаю на перші фестивальні покази. Сподіваюсь цьогорічна добірка фільмів стане до вподоби українському глядачеві і кожен відкриє для себе щось нове у документалістиці, світі, або собі» – поділилась організаторка фестивалю, Наталя Красильникова.

Окрім кінопереглядів у кожному з міст запланована денна освітня програма, що складатиметься з майстер-класів, лекцій, та зустрічей з режисерами.

Як завжди усі заходи фестивалю Lampa.doc відкриті для широкого загалу та є безкоштовними.

Lampa.doc цьогоріч відбувається за підтримки програми Culture Bridges, що здійснюється Британською Радою в Україні у партнерстві з EUNIC — Мережею національних інститутів культури Європейського Союзу, Інституту Адама Міцкевича (Варшава), Державного агентства України з питань кіно, та адміністрацій міст-учасників.

  •  | LAMPADOC
  •  | LAMPADOC